search
top

Warto starać się o dofinansowanie z UE?

Dofinansowania europejskie to ważny temat dla większości początkujących przedsiębiorców. Niejednokrotnie tylko od pieniędzy z UE młodzi biznesmeni uzależniają powodzenie zakładanego startupu. Faktycznie kilkadziesiąt tysięcy na działalność, to kwota, która może pozwolić na szybki rozwój i zbudowanie mocnych podstaw firmy. Jest to jednak niestety za mało, aby mieć pewność, że stworzymy rentowną działalność. Zwykle kwota niezbędna do tego, aby przekształcić obiecujący startup w firmę, to kwota kilka razy większa od unijnego dofinansowania. Czy wobec tego w ogóle warto starać się o unijne środki dla własnego przedsiębiorstwa?

Odpowiedź na to pytanie musi być twierdząca z prostego powodu. Nawet jeśli unijne pieniądze to nie dużo, biorąc pod uwagę nasze finansowe potrzeby, często tylko dzięki unijnym pieniądzom jakikolwiek rozwój jest możliwy. Kiedy działalność dopiero startuje, niewielu inwestorów zechce ją wesprzeć. Sam pomysł i nawet najlepszy zespół to wciąż dość ryzykowna inwestycja w czasach kryzysu. Jednak zupełnie inaczej będziemy się prezentować w oczach inwestorów, gdy pokażemy coś konkretnego, choćby nie w pełni wykształcony produkt. A na to właśnie potrzebne są fundusze z unijnej kasy.

Profesjonalne prowadzenie ksiąg rachunkowych http://numeratis.eu/pl/content/oferta/ksiegi-rachunkowe Numeratis http://vat-ref.pl/zwrot-vat-paliwo/

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top