search
top

Środki na rozwój startupu

Jeśli wymyśliłeś genialny pomysł na biznes, może Cię zaskoczyć jeden fakt. Prawdopodobnie na świecie jest jeszcze przynajmniej kilka lub nawet kilkaset osób, które wpadły na bardzo podobny pomysł. Nie potrafisz jednak wskazać serwisu, który realizowałby podobną ideę. Nic dziwnego. Prawdopodobnie te pomysły upadły. Czy to bardzo zła wiadomość jeśli właśnie rozpocząłeś działalność w formie startupu?

Jest to wiadomość tylko umiarkowanie zła, bo minus polega jedynie na tym, że żaden pomysł nie jest tak dobry, by mógł udać się bez dodatkowych starań. Teoretycznie każdy startup ma bardzo małe szanse na sukces. Jednak niektórym się udaje i Ty również możesz do tej grupy dołączyć, jeśli zdobędziesz odpowiednio duże dofinansowanie. W jaki sposób to zrobić?

O pieniądze na rozwój firmy jest dziś stosunkowo łatwo, choć nie znaczy to jeszcze, że otrzymamy je bez większego wysiłku. Początkujący przedsiębiorca ma jednak przynajmniej kilka możliwości. Pierwszą z nich jest Unia Europejska i dofinansowania na rozwój działalności gospodarczej. Programów unijnych jest wiele, choć ich ilość i sposób gospodarowania pieniędzmi kształtuje się odmiennie w zależności od województwa. Zanim założymy działalność gospodarczą, warto dobrze zorientować się w kwestii unijnych funduszy, bo pozyskać można całkiem sporą kwotę, zwykle od 20 do 40 tysięcy złotych. Taka ilość nie gwarantuje sukcesu przedsiębiorstwa, ale stanowi solidny zastrzyk gotówki na start działalności. O większe pieniądze będziemy musieli zwrócić się gdzieś indziej. Na przykład do tzw. Aniołów Biznesu.

Aniołowie Biznesu to wielcy inwestorzy, którzy chętnie pomogą młodemu, obiecującemu biznesmenowi. O ile oczywiście ten przedstawi sensowny, spójny i przemyślany ekonomicznie biznesplan. W czasach kryzysu inwestorzy są bardziej ostrożni i unikają ryzykownych inwestycji. Warto o tym pamiętać, podczas prób pozyskania kapitału i stawiać przede wszystkim na argumentację opartą na badaniach rynku i solidnych wyliczeniach.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

top